Proč si zvolit profesionální čištění koberců

By

Proč si zvolit profesionální čištění koberců


Výkon klasických vysavačů

Víte, co je zvláštní? Že se stále prodávají sáčkové vysavače, i když je všeobecně známo, že jejich výkon je pro důkladné čištění koberců nedostatečný již ze samotného principu. Vynález vysavače je více než sto let starý, a lidé vlastně nakupují technologii, která je starší, než jejich prarodiče.

koberec na podlaze

Problém klasických vysavačů spočívá v tom, že nedokážou vysát z hlubin, ale i z povrchu koberců vše, co tam nepatří, tedy například chlupy, vlasy a chuchvalce mastného prachu. Snadno se o tom přesvědčíte sami, když po vysávání koberce k jeho povrchu zakleknete s mokrým hadříkem nebo houbičkou na nádobí a párkrát silou přitlačíte na kobercová vlákna a přejedete sem a tam. Na houbičce pak ulpí mnoho zachycených chuchvalců a čištěné místo může být i znatelně čistší na první pohled. To ale neznamená, že byste měli namísto každého luxování zaklekávat s houbičkou na podlahu a drhnout a drhnout? Takto se vám stejně nepodaří odstranit efektivně https://www.newtoncollege.cz/jak-se-efektivne-ucit zbytky nečistot, k tomu slouží speciální čisticí stroje. Ověřte si ti například na postupu čištění wismont-cisteni.cz běžného koberce v domácnosti.

čištění koberce

Zápach koberce

Kromě zbytků nečistot, s nimiž si neporadí pytlíkový vysavač, a různých starých skvrn, které si lidé čistí vysloveně amatérskými metodami, je dalším zásadním důvodem důkladného hloubkového čištění koberce nepříjemný odér. Když si koberec koupíte a máte jej na podlaze teprve tři dny, jeho typická vůně prozrazuje, že po něm v obchodě s koberci nikdo nechodil. To se ale brzy změní, koberce totiž rády absorbují různé pachy, například z přípravy pokrmů, z cigaretového kouře a různých aromatických látek. Nejvýraznější zápach koberců je však tam, kde se po nich chodí naboso nebo v ponožkách. Čím více potu se z chodidel do koberce vetře, tím více bakterií si na něm pochutná, a tím silnější zápach. Sáčkový vysavač všechny bakterie neodstraní a vám pak nezbývá, než opět povolat k čištění koberce profesionály.

About the author

administrator