Hodila by se vám půjčka?

By

Hodila by se vám půjčka?


Je mi jasné, že když potřebujete ke své obživě peníze, jde vám hlavně o to, aby to byly pokud možno vaše vlastní finanční prostředky. Protože jenom to jsou peníze, které my lidé můžeme utrácet bez obav, protože jsou prostě naše a můžeme si s nimi dělat, co se nám jenom zlíbí. Jenže my lidé si docela často nevyděláme svých vlastních peněz tolik, abychom jimi dokázali svoji spokojenou existenci financovat. Někdy nám nějaké chybí. A pak se zkrátka musíme spokojit třeba i s penězi pouze vypůjčenými. Ty už pro nás tak dokonalé nejsou, ale přesto i za ně můžeme být často rádi. Protože než je budeme muset vrátit, a to navíc i s úroky a třeba i poplatky, mohou nám prokázat dobrou službu.

eura centy

Takže je v zásadě jedno, jaké peníze máme. Hlavně že je máme a že nám dobře poslouží. Jenže ani jeden způsob jejich získání nemusí být právě pohodový. Co se týká vlastních příjmů, někdy tyto nejsou tak velké, jak bychom si to představovali a jak by bylo potřeba, a co se týká půjček, ty by nám sice mohly poskytnout neomezeně peněz, ale zase se za ně musíme nejdříve adekvátně zaručit. Musíme přesvědčit o tom, že splatíme vše tak, jak se to má udělat.

A proto se některým z nás stává, že si peníze nevydělají a ani se žádostí o půjčku v bance nepochodí. V práci nedostanou tolik, kolik by zrovna potřebovali, a když požádají o půjčku, nedostanou ji třeba kvůli nízkým příjmům nebo záznamům v registrech dlužníků.

stovka eur

A tak je vlastně jedině dobře, že existuje i nebankovní hypotéka bez registru, u které se neručí ani příjmy, ani registry, ale zástavou nemovitosti. Jistě, i tady se budou muset půjčené peníze vrátit svému majiteli, ale aspoň se získají. Aspoň člověka neodmítnou třeba i jen kvůli nějaké banalitě.

A kdo by si nechtěl půjčit třeba i sedmdesát procent hodnoty takové zastavené nemovitosti, když je to tak prosté?

About the author

administrator