Proč jsou volby tak důležité

By

Proč jsou volby tak důležité


Je smutným faktem, že valná část lidí nechodí k volbám. Nejhůře jsou na tom v tomto ohledu senátní volby a volby do evropského parlamentu, neboť je zkrátka nepovažujeme za důležité. Mnoho lidí pak tvrdí, že na volbách v podstatě vůbec nezáleží a jsou zbytečné. Ukazuje se však, že tomu tak není. Jsou totiž tím zdaleka nejdůležitějším, co můžeme v životě udělat.

 

zvyšování preferencí strany

 

Nesmíme zapomínat, že je to v podstatě jediný legitimní způsob, jak vyjádřit svůj názor a ukázat směr, jakým chceme, aby tato země směřovala. A pokud kandidát své sliby nesplní, pak jej příště zkrátka volit nebudeme. Není to tedy jen volba daného kandidáta, ale v podstatě také sonda do toho, co si vlastně lidé přejí.

 

Samozřejmě, situace není až tak růžová. Politici se zvláště před volbami snaží veřejné mínění nejrůznějším způsobem ovlivnit, a to tak, aby lidé volili v jejich prospěch. Velmi často tak najdeme taktiky jako očerňování soupeře, případně dávání důrazu na problém, který ve skutečnosti není tak palčivý, jen proto, aby se odvedla pozornost od jiného, závažnějšího.

 

výběr při volbách

 

I přesto to však neznamená, že se musíme nechat těmito taktikami ovlivnit. Všechny politické strany zveřejňují na svých webech program, který chtějí po svém zvolení naplnit. Nic nám nebrání si jej projít a zhodnotit, jak moc s ním souhlasíme či nikoliv. Také existují různé volební kalkulačky, které nám ukážou, se kterými politiky máme největší shodu názorů. I ty se pak vyplatí použít.

 

Faktem je, že volby mají vysokou důležitost. Kdyby neměli, neutráceli by politici miliony za kampaně, které mohou a nemusí fungovat, K tomu často také najímají marketingové psychology a další odborníky, kteří jim pomáhají ji vést. Vědí totiž velmi dobře, jak důležitý je doslova každý hlas, a jak moc jej chtějí pro sebe.

 

Neměli bychom tedy volby podceňovat. Společně totiž máme větší sílu, než bychom si mohli myslet, a můžeme tak ovlivnit dějiny naší země.

About the author

administrator