Na co byste měli přihlížet u návrhu dětských pokojů

By

Na co byste měli přihlížet u návrhu dětských pokojů


Chystáte se oslovit bytového návrháře, aby vám vytvořil pokud možno funkční a zároveň po estetické stránce přijatelné řešení rozmístění nábytku v dětském pokoji? Na co byste měli zaměřit pozornost, aby vám u návrhu dětského pokoje https://bydesign.cz/cat/detske toto neuniklo?

dětský pokoj

Psací stoly – děti potřebují k pobytu ve svém pokoji zejména tři věci – mít pohodlné lůžko na spaní i na hraní, pohodlnou podlahovou krytinu na cvičení, hraní a skotačení, a psací stůl, kde mohou vytvářet přípravu na školní výuku a kde také mohou projevit svou tvořivou činnost ve volném čase. Psací stůl by měl být dostatečně velký – široký i dlouhý, rovný nebo zalomený do písmene L, aby sloužil jako odkládací prostor a místo, kde lze mít rozloženo několik pomůcek pro více činností současně. U stolů platí zásadní pravidlo – raději delší, než příliš krátký. Psací stoly zkrátka nestrpí kompromisy.

pokoj pro děti

Úložný prostor – už víte, jak a kam budou děti odkládat své oblečení, hračky, výtvarné a sportovní potřeby a věci do školy? Mnohem výhodnější, než deset malých úložišť, je jedno velké – vestavba na míru od stropu až k podlaze. Takto velice snadno najdou děti vše, co potřebují, než tehdy, bude-li část věcí v šuplíku pod postelí, část v komodě pod oknem, část v šatní skříni a část v psacím stole.

Barevné řešení – kdybyste dětský pokoj nechali zhotovit v černobílém provedení, v kombinaci bílé, černé a šedé barvy, velice brzy by se to projevilo na jejich špatné náladě a mizerných školních výsledcích. Děti potřebují vnímat kolem sebe barvy, nikoli jen každodenní šeď, která v mysli probouzí deprese a úzkost. Věnujte velkou pozornost pestrým pastelovým tónům všech barev, které nabízí barevná duha. Kombinujte barvy velmi odvážně, vyplatí se to. Děti se vám pak za barevné řešení odvděčí a je možné, že se barvy zalíbí i vám a budete chtít pozměnit koncepci i ostatních místností v domě.

About the author

administrator