Zahrádkáři pozor!

By

Zahrádkáři pozor!


Ti lidé z nadpisu článku to samozřejmě moc dobře vědí. Stejně jako ti, kteří mají rodinný domek se zahrádkou a v ní třeba jen malý skleník. Ostatně, malý můžete mít i v paneláku v bytě bez balkonu. V takovém sice nevypěstujete okurky, ale urychlit růst rostlinek tím lze. A tím si také více než názorně ukážeme, proč ten skleník na zahradě. Vy z paneláku si vezměte dvě semínka. Stejná. Nebo čtyři či šest, abyste viděli, že nejde o náhodu. Semínka zasaďte klasickým způsobem a na polovinu z nich dejte zavařeninovou láhev dnem nahoru.

skleník ke stěně

A pak už jen pozorujte. Copak asi bude klíčit rychleji? Semínka pod lahví, samozřejmě. Je tomu tak v podstatě proto, že tam vzniklo tak zvané mikroklima. Tedy, stabilní vlhkost a stabilní teplota. Což je pro semínka jako stvořené, to mají ony rády. Jak jednoduché, že? Tak vidíte. V praxi se totéž děje ve skleníku, proto je zde úroda rychleji než ta, která vyroste na běžném záhonu. Proto jsou ve skleníku dříve rajčata, hrášek, mrkev a prostě všechno, co se dá pěstovat. Stačí jen mít chuť a odvahu jít do toho. A nakonec je důležitá ještě taková drobnost, bez které to nepůjde.

skleník ze skla

Je to právě ten skleník. Nebojte se experimentů a pořiďte si ho. Nevymlouvejte se na to, že je to drahé. Mějte na paměti tři hesla. Třeba vědět cenu skleníku je dobré a hned se vám bude lépe rozhodovat. Ostatně, skleník není pyramida, kdykoli jej můžete nechat přesunout k jinému zájemci, jinému kupci na jeho zahradu. To v případě, že byste ho nechtěli. Jenže, když ho mít budete, uvidíte sami, že si na něj zvyknete takovým způsobem, že byste o něj přijít nemohli. Bez něj byste byli jako bez rukou. Inu, pro někoho je to skutečně něco jako droga. Dokázat sám sobě, že na to mám a že to dokáži Protože to není jen o tom, strčit něco do země a čekat. Ostatně to poznáte sami, protože jste se již rozhodli. Tak klikněte na odkaz.

About the author

administrator