Lahodný studený i teplý

By

Lahodný studený i teplý


Každý ví co je to čaj. Někdo dává přednost sypaným čajům, a někdo si vystačí se sáčkovými čaji. Je jasné že kvalitnější bude ten sypaný, protože čím větší lístky, tím vyšší kvalita čaje. Proto jsou sypané čaje dražší než ty mleté v sáčcích. Opravdu dobré sypané čaje dnes seženete i v supermarketu, ale nemůžete čekat žádné zázraky. Čaje nejvyšší kvality koupíte vždycky jen ve specializovaných obchodech, ať už v těch kamenných a nebo na e-shopech.

sklenice čaje

Základní čaje jsou zelené, černé a bílé. Setkat se můžeme i s červeným čajem. Mezi čaje se řadí i různé bylinné směsi, které se používají k řešení nejrůznějších zdravotních problémů. Jen tak na chuť si můžete dát nejen samotný čaj, ale i bylinky, které se mohou podávat i preventivně. Například pokud chcete přes léto budovat imunitu, je skvělý třeba lipový nebo zázvorový čaj.

Existují i poměrně velice zajímavé čaje, které se běžně v obchodech koupit nedají. Mezi ně se řadí například modrý čaj, který má po smíchání s troškou citronové šťávy opravdu modrou barvu a chutná vážně skvěle. Další zajímavý čaj je čaj oolong, který se řadí na pomezí zeleného a černého čaje. Je velice vyhledávaný pro své účinky na lidský organismus – působí podobně jako káva nebo energetické nápoje. Jestli hledáte čaj který vám pomůže přežít poslední noční tohoto týdne, zkuste pít právě tento čaj.

oolong čaj

Mnoho čajů se dá pít jen v teplé podobě, ale stále je velká část čajů, které si můžete vychutnat i s ledem. Pokud máte v létě rádi pravý ledový čaj, udělejte si ho doma. Kupte si kvalitní černý čaj, který se hodí právě pro přípravu ledové varianty. Stačí ho smíchat s kostkami ledu a získá úplně jinou chuť než jakou by měl bez ledu. Pak už ho stačí jen dochutit ovocem které máte rádi, a vynikající ledový čaj bez sladidel je na světě. A jeho výrobní cena je doslova pár korun.

About the author

administrator