Co je pro naše tělo důležité?

By

Co je pro naše tělo důležité?


Kdo by nechtěl vypadat dobře i ve vyšším věku?
Stárnutí je nevyhnutelný proces, který se na nás začíná projevovat už okolo třicátého roku věku, kdy začínáme na obličeji objevovat první vrásky. Velice častý je jejich výskyt okolo očí, protože právě v těchto místech je pokožka jemná, a tím i náchylnější k jejich tvorbě. Nejčastějším problémem jsou při stárnutí právě vrásky, které bývají hlavně na čele hodně hluboké. Vyhnout se jim je možné životosprávou a kvalitní kosmetikou. Stěžejní je právě životospráva, protože to co jíme a pijeme se odráží na našem vzhledu.

kolagen prášek

Člověk který si dává pozor na to co jí a pije samozřejmě zestárne také, a vrásky bude mít i on. Jenže jde o to, kdy se mu začnou dělat, a klik jich bude mít. Svůj podíl na nich má i genetika, kterou nijak obejít nejde. Můžete ale svému tělu pomoct proti vráskám bojovat. V našem těle je totiž obsažený nativní kolagen, jehož hladina s přibývajícím věkem neustále klesá. A právě kolagen je látka, která vypíná pokožku a zamezuje vzniku vrásek. Je logické že pokud ho máte v těle málo, projeví se to právě vznikem vrásek.

Je důležité hodně pít
Každý má optimální hladinu pitného režimu někde jinde. Je důležité se řídit tím co vám dává najevo vaše tělo. Různé poučky v časopisech a na internetu neberte v potaz, protože každé tělo je jiné a má jinou spotřebu vody. Pokud i v největších vedrech vypijete jen dva litry, aniž byste měli sucho v ústech, žízeň a stavy na omdlení, pak je to v pořádku. Proč je vlastně pitný režim důležitý? Protože právě na vodu se váže kolagen.

žena úsměv

Mnoho lidí se v souvislosti s propagací kolagenu v nedávné době rozhodlo, že ho budou užívat. Dá se totiž koupit v mnoha formách, a tak si každý může vybrat co mu bude vyhovovat. Doplňování kolagenu je určitě na místě, pokud chcete vypadat mladší a mít i zdravé klouby, ve kterých je kolagen také obsažený.

About the author

administrator